PostWysłany: Nie 10:37, 22 Kwi 2012    Temat postu:

Słowa trenera Rybnika: Calisia ma zbyt dobry zespół, żeby się nie utrzymać.

Nowicjusz

Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 38

PostWysłany: Nie 14:21, 22 Kwi 2012    Temat postu:

Super ładna bramka Klofika, szkoda tylko że kibiców coraz mniej na stadionie. Trochę to dziwne bo piękna pogoda i mecz o 6 punktów.

KingRyszard
Bywalec

Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 80

PostWysłany: Nie 17:58, 22 Kwi 2012    Temat postu:

DMC napisał:

Na następnym meczu będa juz tylko najwytrwalsi fani zwłaszcza,że w Żaganiu definitywnie zakończy sie przygoda Calisii w II lidze Twisted Evil

Masterofq
Nowicjusz

Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 46

PostWysłany: Nie 18:12, 22 Kwi 2012    Temat postu:

Tur remisuje z Tychami 2-2, i niestety mamy już tyle samo punktów, a przed nami same ciężkie mecze.

Tomek
Stały bywalec

Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 242

PostWysłany: Nie 20:08, 22 Kwi 2012    Temat postu:

Bardzo byłoby ciekawie gdyby powtórzył się wynik z Żaganiem w Kaliszu w rundzie jesiennej Smile

Krzysztof

Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 4

PostWysłany: Pon 13:53, 23 Kwi 2012    Temat postu:

Mecz trzeba grać 90 minut (czasem nawet więcej) a nie tylko mniej niż kwadrans. Po pierwszej połowie to tylko podziękować Rybnikowi i Primelowi bo bramek mogło być więcej. Rybnik cisnął, a my rozgrywaliśmy piłkę na 16 metrze naszej połowy. Druga połowa rozpoczęta dobrze, ale po 2 bramce trzeba było iść za ciosem, a nie znów się cofać głęboko. To jest problem, który widzę na kolejnym meczu, cofamy się bardzo głęboko i tylko czekamy na przeciwnika, wyjdźmy, ruszajmy się, stwórzmy presję - podejście dwóch trzech zawodników i przeciwnik się gubi, to nie trudne, Rybnik to pokazał. Co do Primela to chłopak mógłby grać lepiej, ale co zrobić, taki był wybór, Ludwikowski wcale lepszy nie był, buty miał przyklejone na linii bramkowej albo bał się podskoczyć. Najlepiej gdyby Calisia oczywiście się utrzymała, można by mądrzej przygotować się na następnym sezon będąc już bogatszym w doświadczenie. Wiadomo problem zawsze jest jeden - pieniądze, ale cóż, o tym trzeba wiedzieć. Problemem nie jest trener tylko to co piłkarze mają w głowach, wiele rzeczy trzeba samemu zrozumieć, taki wybrali zawód i za to mają płacone.
Aha i jeszcze sędziowanie, spójrzmy na poziom sędziowania w Ekstraklasie, nie dziwmy się, że w 2 lidze jest tak jak jest.

Ostatnio zmieniony przez Krzysztof dnia Pon 13:55, 23 Kwi 2012, w całości zmieniany 1 raz
majk
Wyjadacz

Posty: 492

PostWysłany: Pon 20:17, 23 Kwi 2012    Temat postu:

Gdyby Calisia grała tak jak przez pierwsze 20 minut 2 połowy z Rybnikiem to byśmy się bili o awans.
Prawdą jest to co napisał Krzysztof o cofaniu się po golu. Wg mnie Calisia nie potrafi dobić przeciwnika i wykorzystać swojej czasowej przewagi na boisku. Tak było w kilku ostatnich meczach i w poprzedniej rundzie również. Nie potrafimy też utrzymać do końca meczu pełnej koncentracji co nie raz już się zemściło.
Może faktycznie coś jest nie tak w głowach piłkarzy (nie chcę tu obrażać zawodników), ale fakt, to jest ich zawód i muszą się z tym uporać.
Mam nadzieję, że do końca rundy będzie już tylko lepiej i utrzymamy się w lidze. Sądzę, że gdy Calisia się utrzyma (w co wierzę bardzo) to następny sezon będzie dla naszego klubu łatwiejszy, bo już będą zawodnicy wiedzieli co, gdzie i jak.

A co do sędziowania to ja już nic nie piszę, bo w końcu admin mi upomnienie da Smile

murek
Wyjadacz

Posty: 362

PostWysłany: Pon 21:26, 23 Kwi 2012    Temat postu:

jesli chodzi o to cofanie się przy prowadzeniu to pozostaje pytanie czy to rzeczywiscie siedzi w glowach pilkarzy czy takie są zalecenia trenera, ktory przy jednobramkowym prowadzeniu boi sie ryzykowac kolejnych atakow (bo wiadomo ze klub jest ledwo nad kreską)

o sedziach nie ma co pisac i mowic szczegolnie na stronach klubowych lub w wypowiedziach terenrow bo pozniej ich koledzy to czytaja/slysza i chca oddac za zle pisanie o kolegach

Ostatnio zmieniony przez murek dnia Pon 21:28, 23 Kwi 2012, w całości zmieniany 2 razy
thrill'er

Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 562

Pomógł: 8 razy

PostWysłany: Wto 10:18, 24 Kwi 2012    Temat postu:

Jaki kraj tacy sędziowie...

Moim zdaniem błąd leży również po stronie ustawienia formacji. Powinniśmy grać każdy mecz na 2 napastników i grać pressingiem. A II liga to nie oszukujmy się nie jest jakaś potężna jeśli chodzi o poziom przeciwników. Każdy zawodnik pod naciskiem w końcu się pomyli. A mam wrażenie, że na każdy mecz wychodzimy z nastawieniem "gry na remis", byle nie stracić gola, a może z przodu coś wpadnie... A moim zdaniem zawodników mamy bardzo dobrych na tę ligę, jeśli chodzi o ich umiejętności to spokojnie powinniśmy mieć miejsce 5-7 w Tabeli. Więc wszystko raczej leży w głowach samych piłkarzy, no chyba że trener ich "zajeżdża" na treningu.

MIKI
Bywalec

Posty: 78

PostWysłany: Wto 17:45, 24 Kwi 2012    Temat postu:

1 Połowa - Beznadzieja, nie chce mi się nawet komentować.
2 Połowa - Ładne rozpoczęcie (pomijając niewykorzystanego karnego), piękny gol Klofika i zamiast przy 2:1 iść za ciosem, cofamy się. Niestety przy drugiej bramce Energetyka fatalny błąd obrony. Sędziowania też nie skomentuje.

graba

Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 1

PostWysłany: Śro 14:30, 25 Kwi 2012    Temat postu:

Komisja ds. Licencji Klubowych II Ligi przystąpiła dzisiaj do wstępnej analizy wniosków złożonych przez kluby II Ligi o nadanie licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi w sezonie 2012/2013.

Do dzisiaj wniosków nie złożyły kluby Jeziorak Iława i Calisia Kalisz. Komisja informuje, że zgodnie z § 18 ust. 4 wnioski złożone po ustalonym terminie, tj. po 15 kwietnia danego roku, nie będą rozpoznawane.

Kolejne posiedzenie Komisji odbędzie się 15 maja 2012 r.